
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.2 mm |
| Width | 10.2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.05 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | Parallel |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Max Power Dissipation | 958 mW |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 958 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 24 |
| Input capacitance | 5 pF |
| Number of Inputs | 1 |
| Max Input Voltage | 4.096 V |
| Sampling Rate | 40 Msps |
| Number of Converters | 1 |
| Nominal Supply Current | 49 mA |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Resolution | 3 B |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 112 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Analog Supply Voltage | 2.5 V, 3.15 V to 5.25 V |
| Configuration | ADC |
| Input Type | Differential |
| Interface Type(Data Interface) | Parallel |
| Max Digital Supply Voltage | 2.5 V |
| Core Architecture(core/core processor) | Sigma-Delta |
| Reference Type | External |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
